Sindikat zaposlenih u socijalnoj djelatnosti Crne Gore je nezavisna, samostalna, dobrovoljna, interesna i nepolitička organizacija.
Datum osnivanja naše organizacije je 02.03.2011. godine sa ciljem unapređenja kvaliteta i uslova rada, informisanosti i napredovanja zaposlenih u sistemu socijalne i dječje zaštite. Pored zalaganja za ostvarivanje prava zaposlenih i stvaranja boljih uslova rada, Sindikat pruža podršku i resornom Ministarstvu u procesu unapređenja cjelokupnog ambijenta u ustanovama socijalne i dječije zaštite i to kroz edukacije i održavanje različitih skupova zaposlenih stručnih radnika.
Sindikat zaposlenih u socijalnoj djelatnosti Crne Gore broji više od 800 zaposlenih. Član je Saveza Sindikata Crne Gore.
Sistem socijalne zaštite u Crnoj Gori je u proteklih deset godina prošao kroz brojne izazove: najprije je sprovedena sveobuhvatna reforma sistema socijalne zaštite, a zatim je nastupila složena epidemiološka situacija izazvana korona virusom koja je uticala, kako na naše korisnike, tako i na sistem socijalne zaštite u cjelini. Sve promjene u reformskom dijelu implementirali su stručni radnici, stručni saradnici i saradnici zaposleni u ustanovama socijalne i dječje zaštite. Bavljenje socijalnim radom je veoma zahtjevno, jer podrazumijeva pružanje podrške i pomoći najugroženijim društvenim grupama i pokriva široku lepezu problema sa kojima se pojedinci suočavaju, a koji su uvijek dodatno usložnjeni zbog raznih situacija i kriza, domaćih ili globalnih, kao što je posljednja izazvana pandemijom. U svemu tome su zaposleni dokazali da su na visini zadatka i pokazali da dijele vrijednosti same djelatnosti socijalnog rada, a to su humanost, altruizam i nesebičnost. Sindikat i zaposleni u socijalnoj djelatnosti Crne Gore su se uvijek mogli izdvojiti po pitanju kooperativnosti, tolerancije, po realnim i opravdanim zahtjevima i realnom pristupu u rješavanju problema.
Ljudski resursi najvažniji resurs kojim sistem raspolaže, te da je potrebno kontinuirano zalaganje za njegovo unapređenje. Misija Sindikata je unapređenje kvaliteta i uslova rada, informisanosti i napredovanja zaposlenih u sistemu socijalne i dječje zaštite, kako bi se doprinijelo boljem socijalnom, finansijskom, pravnom i svakom drugom statusu zaposlenih u socijalnoj djelatnosti i njihova uloga bila više cijenjena i vrednovana u cjelokupnom društvu.